ŚWIADOMY ODDECH W YODZE

WARSZTAT Z ELEMENTAMI YOGI I TANTRY


PROWADZĄCA

KAJA KOCHAŃSKA

Zajęcia świadomego oddechu w jodze oparte są o techniki filozofii jogi i tantry.

Zajęcia będą dzielić się na trzy etapy. Pierwszym z nich będzie praktyka asan (pozycji ciała), zaczerpniętych z technik Pawamuktasan wg Swamiego Satyanandy oraz z yogi kundalini.? Pozycje, które będziemy wykonywać będą miały na celu rozluźnienie ciała i umysłu, ułatwienie przepływu prany ( energii życiowej ) w naszym ciele.
Drugim etapem będą techniki oddechowe, wywodzące ze starożytnych ścieżek jogi, tantry i taoizmu. Będziemy doświadczać różnych metod, których celem będzie wyciszenie umysłu.
W trzeciej części zajęć będzie Yoga Nidra, joga psychicznego snu, która jest tantryczną techniką na poziomie pratyahary ( wycofania zmysłów ).

Yoga nidra to starożytna technika medytacyjna.
Zasada yogi nidry oparta jest na naukowych podstawach yogi, wiedzy mówiącej o połączeniach pomiędzy częściami ciała, a odpowiadającymi im punktami w mózgu.? W tej praktyce łączymy myśli z ciałem, obraz z materią, ideę z rzeczywistością, osobistą obietnicę z obietnicą Wszechświata.? Praktyka umożliwia dostęp do głębokich pokładów podświadomości, z której warstwowo wyłaniają się świeże obrazy-drogowskazy na tu, teraz i na przyszłość, a także te przeszłe dotyczące naszych traum i bólu, które chcą być uwolnione.? W tym doświadczeniu zanika bariera między umysłem podświadomym, świadomym i nadświadomym.? Efektem yogi nidry jest uwolnienie uwięzionej energii i pozwolenie, by nasza życiowa energia przepływała w nas bez oporu.? Całość zajęć ma na celu głębokie odprężenie, na poziomie ciała-umysłu-ducha, które nieuchronnie owocuje polepszonym samopoczuciem, zwiększonymi pokładami energii witalnej oraz poczuciem głębokiego wyciszenia.? Z własnego doświadczenia regularnej praktyki powyższych technik mogę powiedzieć, że zmieniają jakość życia w sposób diametralny.

Zajęcia pogłębionego relaksu, oparte o techniki filozofii yogi i tantry.

Zajęcia otwarte, dla osób pełnoletnich.


GRUPY DOCELOWE

Dorośli

GODZINY ZAJĘĆ

Wtorek godz. 18:30 – 20:00

CO JEST POTRZEBNE?

Zajęcia w wygodnym, nieograniczającym ruchów stroju, na boso. Długi rękaw i skarpetki potrzebne na zakończenie zajęć.